Spousta lidí s oblibou tvrdí, že dřív bylo vše levnější, a dnes se nedá z platu vyžít. To ovšem není tak úplně pravda. Když si spočítáte dřívější průměrný plat, a ceny, dá se říct, že dřív bylo vše dražší. Je to však o tom, že v dnešní době je všeho víc, a lidé si nemohou pomoci, aby to nekupovali. Dalším důvodem pak je, že babičky uměly vést svoji domácnost tak, aby se nevyhazovalo, ale šetřilo. Využily tedy téměř vše, a nemusely si tolik věcí zbytečně kupovat. Jak to ale udělat?
Nákupní tašky
Kolikrát se vám stane, že přijdete do obchodu, a zjistíte, že nemáte tašku? To však ve většině obchodů není žádný problém, protože si tašku můžete jednoduše zakoupit přímo u pokladny. A tak to také uděláte. Vždyť o co jde? Je to jen deset korun, no ne? Když ale právě o těch deset korun zdraží třeba máslo, lidé už tak klidní nejsou. A při opakovaných nákupech se to všechno sečte. Proto je ideální možností používat tašky opakovaně, či si pořídit nákupní košík do auta. Po každém nákupu z něj věci vyskládáte, a pak jej zase vrátí zpátky, abyste na něj příště nezapomněli. Je to rozhodně rozumnější investice, než mít skříň plnou igelitových tašek, a kupovat stále nové.
Misky a kelímky
Když dojíte zmrzlinu, co uděláte s vaničkou? Nebo třeba jogurt, margarín? Pokud je odpovědí, že prázdné kelímky vyhazujete, je to chyba. Většinou totiž mají další využití. V kelímcích od jogurtů můžete pěstovat sazeničky na okně, a mít tak vlastní pažitku, chilli papričky, či bylinky. Kelímky od margarínů pak můžete umýt, schovat, a použít je, až budete dávat dětem, či hostům, něco s sebou. Lidé totiž zapomínají vracet misky, a tak stále kupujete nové, přičemž takto vás nebude trápit, že jste o misku přišli. Vaničky od zmrzliny pak bývají pevné, a mívají dobře uzavíratelné víko, lze je tedy použít třeba na nakládání masa, zamrazování ovoce, či úschovu drobných věcí, jako jsou baterky, knoflíky, atd.