Skákání náleží k jedné z nejzdravějších pohybových aktivit vůbec. Kromě zábavy má význačný vliv na zdraví. Při skákání dochází k posílení výdrže, flexibility, fyzické síly. Zároveň je podporován krevní oběh, pozitivní vliv v rámci snížení krevního tlaku, cholesterolu a posílení srdce. Tato fyzická aktivita vede ke zvýšení kostní hustoty, tím tak je účinnou prevencí proti vzniku osteoporózy.
Díky měkkému dopadu nejsou zatíženy klouby a zároveň slouží coby balanční plocha pro posílení i zpevnění svalů. Dokonce při skákání se spotřebuje až o patnáct procent více energie než je tomu u běhu. Dochází k posílení i zádových svalů.
Skákáním se zvyšuje i aktivita kostní dřeně produkující červené krvinky. A jako každá fyzická aktivita má za následek, že dochází k odbourání stresu, umocňuje lepší náladu a má pozitivní vliv na kvalitu spánku.
Trampolína pro děti je cenným a zajímavým prvkem, který upoutá pozornost i na vaší zahradě. Zejména v dnešní době je velmi efektivní zábavou. Jednak dítě nesedí doma u počítače či tabletu, ale je na čerstvém vzduchu a ještě má dostatek fyzické aktivity.
Stejně tak se jedná o účinnou pomůcku pro hyperaktivní dítě, které tak může skákáním ventilovat přebytečnou energii. Pozitivní je, že se jedná o činnost, která je natolik zábavná, že u ní i děti vydrží po delší dobu.
Jaká trampolína pro děti je ideální? Mezi základní parametry náleží velikost a především bezpečnost. Velikost se samozřejmě odvíjí i od kapacity vaší zahrady. Nicméně platí, že čím větší trampolína, tím je tak dostatečný prostor pro lepší skákání.
Mezi nejdůležitější bezpečnostní prvek náleží ochranná síť, která eliminuje možný pád i poranění. Většina trampolín má výšku okolo jednoho metru a půl, tím je tak umožněno skákat i do výšky až dva metry. Z tohoto důvodu je tedy vhodnou volbou síť mající okolo tři a půl metru.